O mne

Často o sebe hovorím ako o Černobyľskej generácii aj keď v čase havárie 26.4.1986 som bol ešte iba v brušku 😉. Narodený v meste obuvi … môj dedko (môjho starého otca otec) mal par dni pred mojim narodením, ako cestár, nehodu ktorá ho dostala do nemocnice … do rovnakej v ktorej som sa narodil… Mal som permanentného prvého fanúšika 😊.

Som jediný vnuk … teda aspoň z maminej strany … a od útleho veku šibal…. V skorom veku som to zo svojim šibalským pohľadom asi prehnal a preto už asi od 4 (možno aj skôr) nosím okuliare. Spočiatku to boli riadne popolníky ale časom sa to upravilo a teraz sa hýbem niekde v rozmedzí čísla 3 (trojky … hmm tak akurát).  

Ako správny nezbedník som bol adekvátne neposedný … na sedačke sa nesedelo normálne ale vzadu na operadle (ako na koni). Moje najobľúbenejšie miesta vonku boli v korunách stromov … Neraz som na malom bicykli ušiel z domu a vybral sa k starým rodičom…

Čas bežal … základná škola usla ako voda … počítače a technika bolo to čo ma zaujímalo a zamieril som na elektrotechnickú školu … a aby to nebolo len tak býval som na striedačku na internáte a …. u starých rodičov (tento krát som tam išiel vlakom)

Stredná bola super po nej prišla vysoká v Bratislave no a môj pád … nie nadarmo sa na škole hovorí „Valko, Dieška, Satko vyhodia ta hladko“ … ja som mal všetkých 3 pánov profesorov No a podarilo sa im to 2x… Najskôr pán docent Valko a potom pán docent Dieška :D…. Fyzika a to som ju mal tak rad.

Neúspech v skole ale nebránil ísť si za svojim a pracovať s počítačmi … počas skolí ako admin vo vydavateľstve, neskôr ako prvá sa ma ujala úžasná IBM … s nej sokom sa na skok vrátil do vydavateľstva a potom už len „programátorská“ kariéra … aj keď ja rad tvrdím že dnes je malo programátorov a veľa konfigurátorov … (ja som bol to druhé).

No a teraz … teraz som tester, prekročil som pomyselnú rieku Styx a z brehu developera som sa dostal k testingu, no nie k obyčajnému ale k performance testingu …

Keď píšem tieto riadky už pretieklo veľa vody od časov toho malého huncúta až po dnešného starého testera … To co zostalo je ale nadšenie … zápal pre veľa veci … kopec záľub a samozrejme aj túžba po nových…. Preto aj vznikajú tieto stránky na ktorých sa chcem s Vami, mojimi návštevníkmi, podeliť o to čo robím … a možno aj o to čo ešte len budem robiť 😊.

Za všetky spomeniem, fotografiu, testovanie, cestovanie, lukostreľbu, švihadlo, bojové umenia, kreslenie, varenie … časom si každá vec nájde svoje miestečko tu.